Самоврядування


CLIPART_OF_15195_SM_2Училище – маленька держава-республіка. Метою учнівського самоврядування – є створення умов для самореалізації особистості учнів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результати навчання. Діяльність спрямовується на удосконалення навчального процесу, підвищення його якості, забезпечує вихованням духовності та культури учнів.

Учнівське самоврядування – основа набуття сучасними учнями початкових навичок колективної управлінської діяльності незалежно від віку, оволодіння правилами колективного спілкування, культурою взаємин, засвоєння технології вироблення, ухвалення і виконання рішень.

Активна участь учнівського самоврядування можлива тільки тоді, коли учень усвідомлює її суспільну значимість, правильно оцінює свої можливості та здібності, зміст конкретної роботи і тих функцій, які на нього покладаються.

Самоврядування важливо будувати на засадах гуманізму і соціальної рівності, взаємоповазі, коректності, співробітництва між дорослими і дітьми.

Саме в таких умовах працює штаб учнівського самоврядування Професійно-технічного училища № 32 м. Харкова. Завдяки самостійним рішенням учнівського самоврядування та підтримки педагогічного колективу ми крокуємо на зустріч «Його величності – УСПІХУ».

Сьогодні виникла соціальна потреба у формуванні такої особистості, яка могла б самостійно вирішувати як щоденні, так і масштабні громадські завдання. Таку науку – «управління суспільством» – наша молодь вивчає на практиці, бере участь у самоврядуванні. В училищі створена нова виховна система, основана на учнівському самоврядуванні.

Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яка є як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості. Самоврядування забезпечує участь учнів у різноплановій, різноманітній та глибоко змістовній роботі навчального закладу, притягує їх до управління справами колективу, допомагає зрозуміти свої права та обов’язки, формує почуття керівника спочатку у групі, а потім в училищі, місті, державі.

Головне завдання учнівського самоврядування – це розвиток соціальної активності учнів, виховання у них почуття власної гідності, надання їм можливості виявити себе, формування управлінських навичок.

Основоположним у побудові структури учнівського самоврядування в училищі стало використання основних ознак реального суспільного буття з метою створення середовища, яке вчить і виховує уміння існувати в умовах громадянського суспільства.

Девіз самоврядування «Наше майбутнє – в наших руках».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *