Коротка історія закладу

……………….

Наше училище (ПТУ №32) було створено тоді, коли в Харкові йшов інтенсивний розвиток машинобудівельної промисловості: ХТЗ (трактори), “Серп і молот»(двигуни до тракторів та комбайнів). Але потужностей цих заводів не вистачало для того, щоб забезпечити потреби сільского господарства. Тому в Харкові було побудовано ХЗТД (Харківський завод тракторних двигунів). Завод потребував у великій кількості робітників різних спеціальностей: верстатників, слюсарів-ремонтників, слюсарів-інструментальників, контролерів, електромонтерів,  випробувачів двигунів.

Тому наказом Держкомітету з профтехосвіти СРСР в 1971р. спеціально для заводу ХЗТД було створено  училище – ПТУ №32. Також при училищі були побудовані навчальний, соціально-побутовий корпуси, майстерня, гуртожиток.

Але училише виникло не на порожньому місці. Його можна вважати дочірнім навчальним закладом ремісничого училища №7 у звязку з тим, що весь його педагогічний колектив  було переведено на роботу в нове ДПТУ №32 разом з обладнанням та кращими традиціями, що сформувалися в РУ №7.

Протягом 35 років існування училище підготувало близько 9000 молодих кваліфікованих робітників. Багато хто з них закінчив вищі навчальні заклади, дехто став і керівником свого підприємства або займає високі керівні посади підприємств та організацій.

 Не всі продовжували працювати за професією. Серед наших випускників є і бізнесмени і відомі спортсмени, є і письменник, член союзу письменників. Усі вони із вдячністю згадують роки навчання в училищі і розуміють, що педагогічний колектив сприяв їх моральному, розумовому розвитку та накопленню життєвого досвіду.

Йшли роки, змінювалася політика держави, змінювалися пріоритети в промисловості. В 90-х рр. почалось масове збанкрутіння великих заводів, їх реорганізація. Училище залишилося без базового підприємства ХЗТД. Престижність машинобудівельних професій серед молоді почала падати. Під впливом цих причин училище стало готувати спеціалістів з тих професій, яких потребував ринок праці (слюсарі з ремонту автомобілів, бухгалтери, оператори комп’ютерного набору). Зі старих професій збереглися такі як електромонтери з ремонту та обслуговування електрообладнання, випробувачі двигунів, водії автомобілів.

Педагогічний колектив зумів не тільки зберегти навчально-матеріальну базу училища, але іі продовжив розвивати її. Рейтинг училища в області достатньо високий.

З відродженням економіки і ми відроджуємо машинобудівельні професії: верстатник широкого профілю, слюсар-ремонтник. Укладено довгостроковий договір на підготовку робочих для «Укрелектроважмашу». Це наш основний замовник, але є і інші: ХТЗ, завод холодильного обладнання, АТП, СТО різних форм власності. Училище продовжує розвиватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *