Зовнішнє незалежне оцінювання – 2017

zno-2017

 

зно-2017

зно 2

Нормативна база ЗНО 2017 року

Закони України

Від 1 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту».Безымянный1

Укази президента України
Постанови кабінету міністрів України
Накази міністерства освіти і науки України

logo-gen-1

ЗНО у 2017 році: програма, обов’язкові предмети, нововведення

ЗНО – це одна з найбільш знакових реформ в українській освітній системі. Ось вже вісім років в Україні є звичайною практика проведення зовнішнього незалежного тестування. Екзаменування являє собою тести, які складають випускники одинадцятого класу, щоб підтвердити свій рівень оволодіння шкільними предметами та отримати сертифікат для вступу до вибраного ВНЗ. Впровадження даної практики для оцінки знань випускників дозволило вирішити відразу декілька проблемних питань. Для початку, таким чином суттєво скоротився рівень зловживань повноваженнями у школах і вищих навчальних закладах.

Тестування проводиться в незнайомому для учня місці і під наглядом незалежних спостерігачів, так що підробка сертифіката та інші маніпуляції з результатами іспитів стали фактично неможливими. Крім цього, такий вид оцінювання вважається максимально об’єктивним, а випускники позбавлені від нескінченних повторних екзаменів з одного і того ж предмету, який вони здавали спочатку в школі, а потім при вступі до ВНЗ.

ййййййййййййййййй

У Міносвіти переконані, що ЗНО дає найоб’єктивнішу оцінку знань.

Новини про ЗНО-2017

Нагадаємо, що до 2016 року система зовнішнього тестування перебувала мало не під загрозою зриву — після вилучення серверів фахівці Центру оцінки якості освіти не могли відшукати базу завдань для тестування. У підсумку складові комплексу для тесту вдалося відновити, використавши в якості бази програми минулих років. З 2017 року представники Міносвіти збираються впровадити нові програми.

Кількість інновацій поки що залишається мінімальним. Зокрема, було знято питання про проведення дворівневих тестів — апробація нововведення не показала його ефективності і затребуваності з боку ВНЗ. Планується, що з 2017 року буде введено аудіювання з іноземних мов, а тести з даної дисципліни увійдуть у категорію обов’язкових. Далі ми розберемо детальніше, з якими нововведеннями зіткнуться випускники 2017 року.

Зміна термінів дії сертифікатів ЗНО

До недавнього часу абітурієнти, які закінчили школу до введення практики ЗНО, могли вступати до Вузів за результатами вступних іспитів. Що стосується терміну дії сертифіката, то він був визначений періодом п’ять років. Згідно з новим освітнім нормам, вступати тепер можна тільки на підставі результатів зовнішнього тестування, а період дії сертифіката скорочується до одного року. Якщо ж випускник з якихось причин не подав заявку до ВНЗ у цьому році, наступного разу йому знову доведеться здавати ЗНО, щоб ще раз підтвердити рівень своїх знань.

цццццццццццццц

Результати зовнішнього тестування в 2017 р. будуть діяти тільки рік!

ЗНО для випускників коледжів

На хвилі інформації про те, що ЗНО стає обов’язковим для випускників усіх років, цілком зрозуміле хвилювання випускників коледжів. Однак поки було озвучено рішення, що вводити ЗНО для цієї категорії абітурієнтів недоцільно. Для тих, хто отримав диплом про закінчення навчального закладу І-ІІ рівня акредитації, подальшу освіту у Вузі може бути продовжено, якщо абітурієнт успішно здасть внутрішні іспити.

Два рівня складності

З 2017 року в форматі тестів з української мови і літератури, а також в тестовому випробуванні з математики обіцяють передбачити диференціацію. Пояснюється така інновація тим, що рівень знань, який можна визначити як достатній, наприклад, для майбутніх кібернетиків і філологів, має суттєві відмінності. У 2016 році рівень буде однаковим для всіх. Однак з 2017 року можна очікувати поділу деяких дисциплін на базовий і профільний рівні складності.

Одна хвиля зарахування у ВУЗ

Кампаніями минулих років зарахування у вузи відбувалося в три етапи, кожен з яких міг «посунути» абітурієнта у списках, якщо хтось із рекомендованих для зарахування не приніс у приймальну комісію оригінали документів. Якщо ви були в списку на 21 місці, а на бюджет потрапляли перші 20 чоловік, був шанс, що хтось з них піде на іншу спеціальність і в другу хвилю ваше прізвище буде в списку щасливчиків, які пройшли на місце за держзамовленням. З нової кампанії зарахування відбуватиметься в одну хвилю.

Під час подачі документів до ВНЗ вчорашні школярі повинні вказати 15 вузів або спеціальностей-пріоритетів, зазначивши для них відповідну позицію: 1 – перший пріоритет, 15 – останній. Пріоритети можуть бути розподілені двома можливими способами: 5 вузів на 3 спеціальності-пріоритету в кожному або 1 спеціальність-пріоритет, але у 15 вузах.

222222222222222222222222222

За новими правилами зарахування до ВНЗ буде проходити в один етап.

Після обробки в централізованій базі даних ці відомості і бали за сертифікати переносяться у реєстр, а для абітурієнта буде визначено список Вузів, на вступ в які він може розраховувати. Після того як будуть принесені оригінали документів, може виникнути ситуація, що залишаться бюджетні місця, але, якщо ваші бали не були визначені як прохідні, то «піднятися» на них не можна.

Зміни в бальній системі

Перерахунок відбувся балів шкільного атестату. У минулому році ці оцінки перераховувалися, виходячи зі шкали в 60 балів. На сьогоднішній день шкала оцінювання збільшена до 200 балів за атестат. Наприклад, 3 бали за старою системою тепер прирівнюються до 118,  7 балів – до 152, а  9 – до 171 балу.

Скасовано мінімальний прохідний бал

Нагадаємо, що в кампаніях минулих років варіант, що випускник не здасть ЗНО, в принципі не передбачався. У будь-якому випадку він отримував сертифікат з зазначеними в ньому мінімальними балами. У новому навчальному році випускникам доведеться продемонструвати якийсь мінімальний рівень знань і набрати бали, в іншому випадку тест вважає не зданим, бали атестата не враховуються, а сертифікат не видається.

Інновації в розрахунку коефіцієнтів конкурсних балів

ккккккккккккккккккккк

Зміни у ЗНО-2017 торкнуться і системи нарахування балів.

Нові законодавчі норми розширили повноваження Вишів в даному питанні. Починаючи з поточної вступної кампанії, кожен навчальний заклад буде самостійно вирішувати, яким чином формується бал для вступу. Міносвіти визначає тільки деякий процентний проміжок, який потрібно враховувати при розробці рейтингу документів школярів, вступників до ВНЗ. Як виглядає нова система:

 • Як мінімум 20% рейтингового бала повинні визначатися балами, отриманими за проходження ЗНО.
 • Як мінімум 10% загального балу повинні визначатися балами за атестат про отримання середньої освіти.
 • Якщо вступ до ВНЗ передбачає проведення творчого конкурсу, цей вид випробування може займати до 50% від загального рейтингового балу.
 • Залишені бали можуть бути розподілені на грамоти, дипломи та сертифікати за перемогу в конкурсах або МАНах, за проходження підготовчих курсів і т. д.

Предмети, які виносяться на ЗНО

Перелік предметів, які виносяться на ЗНО, поки не зазнав особливих змін. У даному списку залишається тестування з української мови та літератури, математики, історії України, хімії, фізики, біології, географії, російської, англійської, французької, німецької та іспанської мов. Максимум предметів, які можна здавати в якості ЗНО становить 4 дисципліни. Обов’язковими залишаються українська мова та література, математика або історія України (на вибір випускника).

З нового навчального року змінюється перелік вибіркових дисциплін, з яких можна складати тестування: зарубіжна література всесвітня історія стали прерогативою комісій Вузів. ЗНО з даними предметів більше не передбачено.

ЗНО з англійської (іноземної) мови

За словами Лариси Середяк, яка займає посаду директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, з 2017 року англійська мова може стати обов’язковим предметом ЗНО. Міносвіти рекомендувало зробити третій обов’язковий предмет вже з 2016 року, однак громадськість надіслала петицію з проханням скасувати дане нововведення. Прохання було задоволено, однак це всього лише річна поступка.

Англійська мова буде винесена в якості шкільного іспиту і буде проходити в умовах, максимально наближених до ЗНО. А ЗНО з іноземних мов, які проходять випускники поточних років, вже передбачає читання і лист, завдання на лексику і граматику. У програмі, яка набуде чинності з 2017 року, буде доданий елемент аудіювання. Передбачається, що такий підхід дасть можливість перевірити, чи готові абітурієнти розуміти тексти на слух і вибирати з них потрібну інформацію.

Згідно з наказом Міносвіти і науки України від 18 грудня 2015 року, буде проведена апробація нового формату ЗНО з іноземних мов. У 2016 році тестове ЗНО підуть випускники шкіл Київської, Львівської та Одеської областей. Апробаціонне тестування буде включати завдання кількох рівнів складності: B1 – іноземну мову на рівні стандарту, В2 – для школярів, які вивчали мову на профільному рівні. Будуть запропоновані такі завдання, як читання, говоріння, письмо та аудіювання.

уууууууууууууу

Англійська мова може стати обов’язковим при здачі ЗНО-2017.

Остання частина тесту буде включати інструкцію для проходження тесту, звукозапис тексту, запитання або твердження, що відносяться до тексту, та варіанти відповідей на них. На виконання всіх завдань пробного ЗНО буде відведено 180 хвилин, з яких 30 відводиться на аудіювання. У наказі Міносвіти міститься інформація про те, що за бажанням учасників пробного тесту результати апробації можуть бути враховані в якості оцінки за державну підсумкову атестацію з іноземної мови.

Нововведення за термінами навчання в школі

Для випускників майбутніх років все більш актуальним питання про перехід на 12-річну систему шкільної освіти. Все йде до того, що через два роки ця норма набуде чинності. Згідно словами Інни Совсун, заступник міністра освіти і науки України, випускникам 2017 року хвилюватися не про що. Реформа торкнеться лише тих, хто поступить в школу в 2017 році, а перші випускники дванадцятирічки стануть абітурієнтами Вузів лише в 2029 році.

Дане нововведення викликало у суспільстві неоднозначну реакцію, тому міністерство вважає за потрібне прокоментувати своє бачення реформи. На думку Совсун, така інновація допоможе випускникам зробити усвідомлений вибір майбутньої професії. Школяр в 16-17 років зазвичай ще не розуміє, ким він бачить себе у майбутньому, що часто закінчується вступом у ВУЗ за вибором батьків або порадою старших друзів.

Останні три класи будуть передбачати професійне навчання на гуманітарної або технічної основі. Також передбачається, що професійна шкільна підготовка дозволить скоротити навчальну програму профільних Вузів, прибравши з неї предмети циклу загальної підготовки.

Rozpochalasya-reiestratsya-na-probne-ZNO-2016_1451976117

images

 ПЗНО 2017

image

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання

Витяг з Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання

(наказ Міністерства освіти і науки України 11.12.2015 № 1277, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139)

І. Загальні положення

 Це Положення визначає механізм проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробне ЗНО).

 1. Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
 2. Пробне ЗНО проводиться щороку та здійснюється за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.
 3. Пробні тести укладаються державною мовою. За бажанням особи завдання пробних тестів надаються однією із мов національних меншин.
 4. 8. Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

ІІ. Учасники пробного ЗНО

1.  Участь у пробному ЗНО може взяти особа, яка виявила бажання пройти пробне ЗНО і зареєструвалася у визначені Українським центром строки (далі – учасник пробного ЗНО).

2. Учасник пробного ЗНО має право на:

1) доступ до інформації про строки та порядок проведення пробного ЗНО, форми завдань пробного ЗНО, час і місце його проведення;

2) виконання пробних тестів, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженими в установленому порядку;

3) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного ЗНО;

4) безпечні умови під час проходження пробного ЗНО та отримання в разі потреби медичної допомоги в пункті проведення пробного ЗНО;

5) ознайомлення з відповідями до завдань пробних тестів із навчальних предметів, з яких його зареєстровано, для проходження пробного ЗНО.

3. Учасник пробного ЗНО зобов’язаний:

1) ознайомитися з інформацією про порядок проходження пробного ЗНО;

2) дотримуватися вимог цього Положення та регламенту роботи пункту проведення пробного ЗНО;

3) своєчасно прибути до пункту проведення пробного ЗНО з паспортом (свідоцтвом про народження) або іншим документом, що посвідчує особу;

4) ввічливо ставитися до учасників пробного ЗНО і працівників пункту проведення пробного ЗНО;

5) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту проведення пробного ЗНО щодо процедури проходження пробного ЗНО.

4. Учаснику пробного ЗНО не дозволяється:

1) приносити до пункту проведення пробного ЗНО небезпечні предмети та речовини, що становлять загрозу життю та здоров’ю людини;

2) використовувати в пункті проведення пробного ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання завдань пробного ЗНО, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені регламентом роботи пункту проведення пробного ЗНО (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник пробного ЗНО повинен повідомити працівників пункту проведення пробного ЗНО до початку виконання завдань);

3) заважати іншим учасникам пробного ЗНО виконувати завдання;

4) псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт проведення пробного ЗНО, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті.

5. У разі порушення вимог, визначених пунктом 4 цього розділу, учасник пробного ЗНО на вимогу осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного ЗНО, повинен залишити пункт проведення пробного ЗНО.

VІІ. Фінансування пробного ЗНО

 Фінансування заходів з підготовки та проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб в установленому законодавством порядку.

2017-1-638 - копия

Безымянный

Пробне [1] (1)

image-5

Особливості пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році

probne-zno

Вимоги до реєстрації осіб для участі у пробному ЗНО 2017 року

Загальні положення

 1. Дія цих вимог поширюється на закріплені за Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі – ХРЦОЯО) області для обслуговування (Полтавська, Сумська, Харківська).
 2. Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється на підставі заяв таких осіб (далі – реєстраційна заява).
 3. У реєстраційній заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний телефон, електронна адреса, перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту, населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО (з установленого переліку), категорію випускника (випускник ЗНЗ поточного року, або випускник минулих років, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.).
 4. У разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів.
 5. Реєстрація для участі в пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок регіонального центру, зазначеного у квитанції, що формується одночасно з реєстраційною заявою, а також оформленої реєстраційної заяви.
 6. Для реєстрації особа повинна самостійно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті ХРЦОЯО.
 7. Для кожної особи на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка “Особистий кабінет учасника пробного ЗНО”, доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом (визначеними особою).

На інформаційній сторінці розміщується:

 • згенерована реєстраційна заява;
 • реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
 • інформація щодо отримання заяви;
 • інформація щодо отримання оплати;
 • запрошення;
 • сервіс з визначення результатів пробного ЗНО.
 1. Після ознайомлення із Положенням про пробне зовнішнє незалежне оцінювання та створення реєстраційної заяви, особа:
 • роздруковує реєстраційну заяву та реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
 • оформляє реєстраційну заяву та надсилає поштою до ХРЦОЯО;
 • оплачує послуги в будь-якому банку протягом трьох робочих із дня створення реєстраційної заяви;
 • перевіряє оплату та надходження заяви через десять робочих днів із дня оплати та відправки реєстраційної заяви.
 1. Протягом періоду реєстрації особа може додати предмет пробного ЗНО. У такому разі особа має надіслати реєстраційну заяву повторно.
 2. Не пізніше ніж за два тижні до проведення пробного ЗНО особа отримує доступ до інформації про місце та час проходження пробного ЗНО. Інформування здійснюється у формі запрошення на пункт проведення пробного ЗНО.

1470746451_45

Реєстрація на ЗНО-2017

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2016 року триватиме

з 6 лютого до 17 березня.

Слайд1

slide_52016 року перші предмети складали 5-13 травня. Цей експеримент початку зовнішнього незалежного оцінювання під час навчального року вирішили не продовжувати, тому ЗНО почнеться 23 травня і завершиться 16 червня. Таким чином іспити почнуться вже після завершення навчального року. З 6 лютого до 17 березня 2017 року слід подати документи для участі в ЗНО. Це робиться на сайті українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Перелік документів, необхідних для реєстрації:

– Заява-реєстраційна картка (сформувати заяву-реєстраційну картку Ви можете самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка виявила бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2016 році, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника відповідного пункту реєстрації);

– копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтво про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2016 року не виповнилося шістнадцять років і які не отримали паспорт);

– копія документа про повну загальну середню освіту або, якщо такого документа ще не маєте, оскільки є учнем (студентом) випускного класу (курсу) поточного навчального року, то довідка з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти;

– дві ідентичні фотокартки, розміром 3 х 4 см.

В окремих випадках:

– висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);

– копія документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (надається особами, у документах яких є розбіжності в персональних даних);

– копія документа, що підтверджує законність перебування на території України (надають іноземці, особи без громадянства, біженці, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, закордонні українці).

 Особі, яка зареєстрована для проходження зовнішнього оцінювання, буде надіслано рекомендованим листом такі документи:

– сертифікат;

– реєстраційна картка абітурієнта;

– інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання 2016»;

– повідомлення про створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (особам, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

 Ви не будете зареєстровані для проходження зовнішнього оцінювання, якщо:

– надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;

– неналежно оформите документ (-и), необхідний (-і) для реєстрації;

– зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;

– подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

Важливо, пам’ятайте:

 1. На копіях документів, що надаються для реєстрації, необхідно вказати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити особистий підпис і зазначити власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.
 2. У разі надання копії документа, оформленого іноземною мовою, слід також додати його переклад українською мовою, завірений нотаріально.
 3. Загальна кількість предметів, вибраних Вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох.
 4. В заяві-реєстраційній картці необхідно вказувати фактичну адресу проживання.
 5. Пересилку документів для реєстрації бажано здійснити цінним листом із описом вкладення.
 6. Якщо протягом трьох тижнів із моменту відправлення реєстраційних документів Ви не отримали сертифікат або повідомлення про відмову в реєстрації, зверніться до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.

Реєстрація на ЗНО – тільки з паспортом

pasport_ZNO-2016

Цьогорічним випускникам варто не зволікати з отриманням паспорту.

УЦОЯО наголошує: зареєструватися на ЗНО без паспорту буде неможливо. Це стосується тих випускників, яким на 1 вересня 2016 року вже виповнилося 16.

Паспорт потрібний не для проходження ЗНО, яке почнеться 23 травня, а вже для реєстрації. Вона триватиме з 6 лютого до 17 березня, а заяву на отримання паспорту розглядають протягом місяця. Тож про документ треба подбати заздалегідь.

Нагадаємо, що реєстрація на пробне ЗНО вже розпочалася.

Видача паспортів громадянина України з безконтактним електронним носієм у вигляді пластикової картки повинна розпочатися 1 січня 2017 року.

Інновації ЗНО-2017 року

2

ДПА в 2017 році пройде у формі ЗНО

(нововведення, обов’язкові предмети)

На початку червня цього 2016 року, колегія МОНУ прийняла рішення про те, що абсолютно всі випускники шкіл України, здаватимуть ДПА в 2017 році безпосередньо у формі ЗНО. Також дані нововедення стосуватимуться і всіх тих студентів, які здобувають середню освіту у різноманітних ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації.

dpa-2017

Слід відзначити, що обов’язковий перелік предметів, який необхідний для здачі зовнішнього незалежного оцінювання, залишиться незмінним. А це означає, що обов’язкові предмети, необхідні для здачі ДПА 2017 будуть наступними:

 1. Українська мова.
 2. Історія України або математика.

Якими будуть обов’язкові предмети для здачі ДПА в 2017 році – ми розібралися, а тепер з’ясуємо чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2017році? Так дійсно, зі слів директора Українського центру з оцінювання якості освіти І. Лікарчука, наступного року також будуть застосовуватися двохрівневі по складності тести, для ДПА (ЗНО) з української літератури та мови, а також з математики.

Шість основних факторів, які так чи інакше впливають на якість результату складання ЗНО.

Фактор 1. Ступень розвитку основних психічних процесів (пам’яті, уваги, мислення, уяви тощо). Так, досвід показує, що різні, але відповідальні учні, відвідуючи одного і того ж самого репетитора, навчаючись за одними і тими ж самими матеріалами пишуть ЗНО на різний бал. А інколи ця різниця просто разюча! У 30-40 балів! Чому ж так? Насправді, відповідь криється в ступені розвитку психічних процесів. Так, одному учню достатньо 20 хвилин, щоб розібратися з матеріалом, зрозуміти, вивчити його та запам’ятати надовго. Але інший витратить на це декілька годин, у той час як третій взагалі не зможе до кінця усвідомити матеріал, буде намагатися його механічно завчити та все одно забуде за декілька днів. На жаль, це так. У свою чергу, на розвиток психічних процесів впливає генетика, яку вже не змінити, але також, і це найважливіше, – ТРЕНУВАННЯ. Так, пам’ять, увагу, мислення та уяву можна і треба тренувати протягом усього свого життя, якщо ми хочемо зберегти ясний розум у глибокій старості. Але наразі не про це. Мова йде про те, що якщо учень протягом 10 років навчання в школі недостатньо тренував свої психічні процеси, то за рік підготовки до ЗНО він не зможе їх якісно покращити! А тренувати їх дуже просто: читати матеріали, вчити напам’ять вірші, переказувати тексти, розв’язувати задачі тощо, тобто, по суті, відповідально виконувати те, що вимагають у школі. Є один нюанс, найактивніше психічні процеси формуються ще у дошкільному та молодшому шкільному віці. Якщо цей час втрачений, то наздогнати буде дуже важко. Таким чином, в останній рік перед вступом до ВНЗ учні починають готуватися до ЗНО, маючи неоднаковий ступень розвитку психічних процесів. В юнацькому віці за рік підготовки можна якісно засвоїти матеріал, але суттєво покращити пам’ять, мислення та увагу – надзвичайно важко, а інколи – неможливо. Саме тому важливо об’єктивно оцінити свої здібності та можливості для того, щоб поставити собі за мету реальну кількість балів на ЗНО.

Фактор 2. Мотивація. Людина із шаленою мотивацією здатна подолати будь-які перешкоди на шляху до своєї мрії. І це дійсно так. Сильна мотивація компенсує навіть недостатній рівень розвитку психічних процесів. Тобто, незалежно від здібностей та можливостей, маючи сильну мотивацію, можна скласти ЗНО на високий бал. Але при цьому дійсно мотивація повинна бути шаленою, коли вдень і вночі живеш лише однією мрією вступу до ВНЗ, нічого і нікого не помічаючи навкруги! Тому варто поставити собі питання: чи щиро я бажаю вступати у ВНЗ та позитивно скласти ЗНО? Чи можливо це вимагає суспільство, тиснуть батьки, впливають друзі, а мені насправді вже набридло вчитися і десь глибоко у душі я не хочу ні високого балу ЗНО, ні навчання в престижному ВНЗ? Спробуй поставити собі ці запитання та дати на них відповідь для себе… У мене була учениця, яка дуже важко засвоювала матеріал. Навчання для неї – це справжні муки… Але при цьому, вона наче мріяла поступити на психологічний факультет. І лише за декілька місяців вона мені щиро зізналася, що насправді мріє вийте заміж! А навчання, вступ до ЗНО, психологія тощо викликають у неї відразу. Ця учениця незабаром покинула підготовку у репетитора і, звісно, написала на низький бал. Тому, май на увазі, мотивація – це великий відсоток успіху!

Фактор 3. Загальний режим. Загальний режим – це важливий чинників успіху у підготовці до ЗНО, яким часто нехтують. Режим включає в себе харчування, сон та фізичні вправи. Не таємниця, що ми є те, що ми їмо. Тому харчування – суттєвий фактор успіху майже в усіх наших справах. Так, як би це дивно не звучало, але від харчування залежить не лише стан нашого тіла, але і наші емоції та навіть думки! Правильне харчування – це гарний настрій, світлий розум, енергія та працездатність. Харчування повинно бути збалансованим, включати м’ясо, рибу, молочні продукти, овочі та фрукти, достатню кількість солодкого тощо. Адже саме глюкоза, яка є в цукрі, активізує роботу головного мозку. Проте надмірна кількість цукру лише зашкодить. Також в дні найбільшої інтелектуальної напруги (особливо перед іспитом) треба вживати вітаміни. Не нехтуй правилами харчування, вони здатні принести значну користь, у тому числі, і в підготовці до ЗНО. Детальна інформація про продукти, які активізують наші психічні процеси і полегшують засвоєння навчального матеріалу мова піде в наступних випусках нашого журналу. Сон – це поновлення організму. Недостатня кількість сну призводить до нервового напруження. А це, у свою чергу, негативно позначиться на засвоєнні навчального матеріалу. Сон повинен бути 7-8 годин. Найсприятливіші години сну з 22 до опівночі, натомість після 5 ранку сон менш корисний. Але все це індивідуально. Проте обов’язково спати треба достатньо, щоб почуватися бадьоро та енергійно протягом дня. Регулярні фізичні вправи покращують обмін речовин в організмі, що також дуже позитивно впливає на діяльність мозку та всієї нервової системи, покращує засвоєння навчального матеріали тощо. 20-30 хвилин щодня – обов’язковий мінімум для підтримки тіла та розуму в належному стані. Як казали давні греки: – ніщо так не руйнує тіло та душу, як фізична бездіяльність!.

Фактор 4. Систематична робота над навчальним матеріалом та організований відпочинок. Але, безумовно, ні харчування, ні сон, ні фізичні вправи не призведуть до успіху самі по собі, якщо систематично не працювати над засвоєнням навчального матеріалу. Будь-який навчальний матеріал засвоюється тоді, коли його: зрозуміти; запам’ятати; регулярно повторювати. Звісно, що на ці «процедури» потрібен час. Але час – це найбільший дефіцит у сучасному шаленому світі. Тому успіх на ЗНО напряму залежить від уміння доцільно розподіляти свій час. Треба обов’язково щодня (окрім вихідних) виділяти по 2-3 години на підготовку до ЗНО, на засвоєння та повторення матеріалу. Години активної підготовки варто розбавляти годинами відпочинку, коли розум та тіло повністю переключаються від проблем ЗНО на інші захоплюючі справи.

Фактор 5. Сила волі. Безумовно, щоб постійно протягом року дотримуватись режиму і систематично працювати над навчальним матеріалом треба мати залізну силу волі. Але без неї нікуди не дітися. Ніхто не зможе свої знання перекласти в інші голови без належних зусиль того, хто навчається. Які б не були талановиті репетитори, але все одно учень залишається наодинці з навчальним матеріалом, який треба засвоїти. І дуже часто доводиться себе просто примушувати це робити. Тут і відіграє свою роль сила волі. Варто запам’ятати, що сила волі напряму залежить від мотивації. Чим сильніша мотивація, тим сильніша наша воля. Але краще за все сила волі тренується тоді, коли ми робимо те, що треба робити навіть тоді, коли ми цього не бажаємо!

Фактор 6. Характер особистості. Характер та інші наші індивідуальні особливості впливають як на нашу підготовку до ЗНО, так і на кінцевий результат. Розповім одну історію. У мене була учениця, яка на високому рівні засвоїла матеріал і дуже добре виконувала тренувальні тести, понад 190 балів. Але вона мене відразу попереджала, що на іспитах дуже хвилюється і все забуває. Ось таку вона мала особливість. Так, у результаті ця дівчина написали тест на 168 балів, але не була у розпачі, оскільки знала себе і розраховувала приблизно на такий бал. Отже, треба знати власні індивідуальні риси і враховувати як свої сильні, так і слабкі сторони.

Ось такі, дорогий читачу, шість факторів, які впливають на якість результату ЗНО. Звичайно, що список можна продовжувати. Головне зрозуміти, що підготовка до ЗНО – це комплексний процес, що залежить від різних чинників, які обов’язково треба враховувати.

Графік проведення ЗНО-2017 року

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2017 році.

thumb_113253_news_m

Дати проведення зовнішнього

незалежного оцінювання 2017 року

 

zno-2017 - копия (2)

Безымянный

Як і раніше, учасник ЗНО може скласти максимум 4 предмети. Один із них обов’язковий – українська мова та література. Результати з нього, як і 2016 року, зараховуватимуть як результати ДПА. Ще один предмет ЗНО-ДПА, аналогічно з минулим роком, випускник вибиратиме з двох: математика або історія України. Новація 2017 року – складання на додачу ще одного, третього, предмету ЗНО з урахуванням результатів як ДПА. Цей предмет випускник вибирає довільно із 12 запропонованих. Таким чином Міносвіти реалізує заявлений раніше намір поступово повністю об’єднати складання ДПА і ЗНО.

ЗНО з іноземної не буде обов’язковим, як очікувалося. Прийнято рішення 2017 року провести ще одну апробацію ЗНО з іноземної, перевірити процедуру й тести, забезпечити пункти тестування необхідною технікою для перевірки аудіювання і людьми, які вміють цією технікою користуватися.

Кількість і перелік предметів на ЗНО-2017 не змінено: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Додаткова сесія ЗНО-2017 відбудеться 03-12 липня 2017 року. В ній можуть взяти участь ті, хто не зміг скласти ЗНО в основну сесію через незалежні від них обставини.

ChPX9ozWwAQICsB.jpg large

images


 

Визначення результатів ЗНО

Обробка бланків відповідей та визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, математики та історії України здійснюватиметься з 23 травня 2017 року.

 Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики та історії України розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

 Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 3 липня до 12 липня 2017 року.

 wstup4

  ОСНОВНЕ ПРО ЗНО – 2017

У 2017 році для вступу до вищих навчальних закладів особи подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 і 2017 років.

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики
• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• російської мови
• французької мови

Детальна інформація про програми зовнішнього незалежного оцінювання, на основі яких укладатимуться завдання з цих предметів, характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань розміщена в розділі «Предмети ЗНО».

Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 24.05.2016 р. №99 «Про затвердження методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200 балів).

Щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році

У розділі розміщено матеріали, які допоможуть підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року


 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мов.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 27 липня 2016 року № 888 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77», розроблення та укладання тестів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році відбуватиметься відповідно до  програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121.

Наказом Українського центру від 22 вересня 2016 року №163 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з української мови, математики, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.

Наказом Українського центру від 22 вересня 2016 року №162 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено Загальні характеристики з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.

Наказом Українського центру від 15 вересня 2016 року №156 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року.


Графік проведення
основної сесії ЗНО-2017

українська мова і література

23 травня

іспанська мова

25 травня

німецька мова

25 травня

французька мова

25 травня

англійська мова

29 травня

математика

31 травня

історія України

02 червня

російська мова

06 червня

біологія

08 червня

географія

12 червня

фізика

14 червня

хімія

16 червня

Довідкові телефони

Телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 486-09-62 

працює
з 09-00 до 18-00

у п᾿ятницю
з 09-00 до 16-45

 http://osvita.ua/test/,   http://testportal.gov.ua/programs2017/

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>