День вишиванки 2018

305169_1 День вишиванки – колоритне українське свято, до якого може долучитися кожен.  Свято національного українського одягу відзначається щорічно в третій четврег травня. В 2018 році День вишиванки потрапляє на 17 травня. Історія цього самобутнього свята почалася дванадцять років тому, коли студентка Чернівецького національного університету, Леся Воронюк, запропонувала всім своїм одногрупникам в один з днів одягнутися у вишиванки. Дівчину надихнув на цю ідею однокурсник, який регулярно носив вишиту сорочку. До акції долучилися не лише студенти, а й викладачі, а в наступні роки вона стала популярною по всій Україні і навіть за її межами. Датою свята був обраний третій четвер травня. Метою Дня вишиванки стала популяризація національного одягу та збереження культурних традицій. Щоб долучитися до свята, досить одягнути в цей день вишиванку на роботу, навчання, прогулянку. 

 у Харкові 17 травня 2018 року відбулась Вишиванкова Хода, та Парад Вишиванок. Представники харківської обласної державної адміністрації, а також  усі бажаючі пройтись у вишиванках зібрались на Майдані Конституції біля монумента Незалежності України о 16.00. Пішою ходою пройшлись  до памятника Тараса Шевченка, потім повернулися до ХНАТОБа де приблизно о 17:30 почнеться святковий концерт.
Вишиванкова Хода у Харкові відбудеться за ініціативи Харківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка. 

У цьому заході активну участь прийняли і адміністрація Професійно-технічного училища № 32 м. Харкова разом з викладачами та  учнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *