2018 рік – рік Німецької мови в Україні

G1 Українсько-німецький рік мов відбувається згідно з рішенням міністрів закордонних справ двох країн, прийнятим у 2016 році, щоб через 25 років після налагодження дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру і дружбу між Німеччиною та Україною, а також зміцнити й розбудувати співпрацю у культурно-освітній сфері.
Організатори Українсько-німецького року мов 2017/2018 – це Міністерство закордонних справ Німеччини, Посольство Німеччини у Києві та Goethe-Institut в Україні (координація проекту) за домовленістю з Міністерством освіти і науки України та Міністерством закордонних справ України. У плануванні та проведенні проектів і заходів вони тісно співпрацюють з іншими німецькими посередницькими організаціями в Україні, а також з українськими партнерами з їхньої розгалуженої мережі.

МЕТА

Мета Українсько-німецького року мов – поглиблення існуючої співпраці між культурно-освітніми установами двох країн та ініціювання нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Висвітлення спільної діяльності спрямоване на широку громадськість. Програми Українсько-німецького року мов орієнтуються на три основних тематичні напрямки:

  1. Німецька мова відкриває перспективи для молодих людей
    Німецька мова – це підтримка молодих українців у їхньому професійному розвитку та створення кар’єрних перспектив. Вона – важлива складова культурної освіти.
  2. Знаходження спільної мови для пам’яті та власної відповідальності громадянського суспільства
    Історично-критична пам’ять і теперішня активність громадянського суспільства – важливі елементи стабілізації та зміцнення України, які підтримуються дискусіями та проектами обміну між двома країнами. Ми хочемо сприяти пам’яті, що приймає багатогранність та різноманітність підходів, що робить наголос на особистій відповідальності, спонукаючи таким чином до суспільної активності та власної відповідальності.
  3. Українсько-німецький літературний діалог: наше місце перетину Європа
    Підтримка перекладів та літературні зустрічі – це платформи, на яких стає помітним спільний, спрямований на мир проект європейської інтеграції і можливий діалог про європейські цінності в Європі.

Разом з тим спільний Рік мов має сприяти цілеспрямованому зміцненню української мови у Німеччині.

2017 РІК ОГОЛОШЕНО РОКОМ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ

128370

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №1/2017

Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, постановляю:

1. Оголосити 2017 рік Роком Японії в Україні.

2. Кабінету Міністрів України:

1) утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення Року Японії в Україні (далі – Організаційний комітет);

2) розробити на основі пропозицій Організаційного комітету, затвердити і забезпечити виконання плану заходів з проведення Року Японії в Україні, передбачивши, зокрема:

проведення офіційної церемонії відкриття Року Японії в Україні;

організацію і проведення в містах України днів японської культури, мистецтва та кіно, спільних виставок фотохудожників з України та Японії;

запрошення відомих японських підприємців та вчених для проведення майстер-класів;

проведення тематичних конференцій, презентацій щодо розвитку інвестиційного співробітництва між Україною та Японією;

проведення за участю Національного інституту стратегічних досліджень міжнародних наукових конференцій з метою обговорення актуальних проблем сучасності;

проведення у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах тематичних заходів, зокрема конференцій, семінарів, круглих столів;

сприяння розвитку взаємного обміну учнями, студентами між навчальним закладами України та Японії;

започаткування діяльності літніх таборів для вивчення японської мови та культури;

переклад на українську мову і видання книг з історії та культури Японії;

проведення спортивних змагань, зокрема зі східних бойових мистецтв;

організацію висадження сакур у містах України.

3. Кабінету Міністрів України щокварталу інформувати Президента України про хід проведення Року Японії в Україні.

4. Державному комітету телебачення і радіомовлення України сприяти висвітленню у державних засобах масової інформації заходів з проведення Року Японії в Україні.

5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

11 січня 2017 року

______________________________________________________

2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний Указ підписав президент України Петро Порошенко 17 листопада 2015 року  (http://www.president.gov.ua/documents/6412015-19560).

Рішення news_1447835186_564c3632b543cпро оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Кабінету Міністрів України доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, що будуть спрямовані на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.

Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

У рамках року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.

Передбачається активізація участі українських шкіл в навчальній програмі Європейського Союзу “Е-Twinning Plus”, розширення мережі літніх мовних таборів, започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників з англійської мови.

Згідно з указом президента, має бути удосконалено законодавство щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань.

Також поетапно запроваджуватиметься сертифікація вчителів іноземних мов з метою визначення рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою.

Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.

 Наказ № 177-уч від 30.12.15 Про затвердження року англыйськоъ мови у ПТУ № 32 м. Харкова

план заходів Рік англійської мови у ПТУ 32

Заходи, проведені у Професійно-технічному училищі №32 м. Харкова

У з язку з Наказом Президента України Петра Порошенко про проголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні був складений «План заходів із проведення Року англійської мови в Україні» в Професійно-технічному училищі №32 м. Харкова. Створена папка в училищі « Рік англійської мови» в Україні.

Починаючи з січня були оформлені книжково-інформаційні виставки у бібліотеці училища « Англійські письменники», .

Проведений круглий стіл на тему: «Роль іноземних мов у виборі спеціальності». Учні робили двомовні буклети про рідне місто для виставки у кабінеті англійської мови.

 Деякі учні відвідували гурток англійської мови «Brush your English», де удосконалювались навички з граматики. Також була організована уявна подорож до Англії, Америки, Австралії, Канади на уроках англійської мови та географії з метою популяризації вивчення англійської моfaKYgfgcKsk xsoMTbFIkuYви.

 У квітні проведена літературна година присвячена творчості В. Шекспіра. Учні брали участь у конкурсі художньої самодіяльності і була поставлена п єса на англійській мові «Ромео і Джульєтта». 1 квітня учні відзначали April Fool s Day. У травні учні випустили стінгазету «English is all over the world».

Протягом року учні випустили стінгазету – цитатник англійської мови « Inspirational English» , переглянули англійські науково-популярні фільми з субтитрами на державній мові та без субтитрів.

 У вересні проведена вікторина «Хто знає Великобританію краще?». У жовтні учні брали участь в уроці – подорожі  «Спорт. З історії Олімпійських ігор», а також в олімпіаді з англійської мови.

 У листопаді був проведений тиждень англійської мови. Також  31 жовтня було проведене святкування Halloween.

 Протягом року була виставка навчальної літератури, газет, журналів, художньої літератури.

У грудні проведені тематичні години присвячені звичаям і традиціям святкування Різдва і Нового року в англомовних країнах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *